Aktuality

Koupili jsme přístroj do ambulanceNadační fond Sudička koupila přístroj – centrifugu, kterou v Centru pro diagnostiku a léčbu uveitid Oční kliniky 1. LF UK a VFN v Praze využijí na vědecké účely.

Uveitida (nitrooční zánět) je onemocnění, jehož etiopatogeneze není stále objasněna. V rámci výzkumu se uveální ambulance snaží přispět k hlubšímu pochopení mechanismů, které uveitidu vyvolávají. Pro tento účel  je pacientům odebírána  krev a nitrooční tekutiny, které jsou dále analyzovány k detekci různých zánětlivých působků (cytokinů, lymfokinů), proteinů či infekčních agens. Tekutiny je nutné před zamražením centrifugovat, aby nedošlo k jejich poškození a bylo možné následně provést laboratorní testy. Tento přístroj jsme mohli koupit díky vítězství v soutěži Tesca – Vy rozhodujete, my pomáháme, kde jsme získali v minulém roce grant třicet tisíc. Zbytek jsme doplatili z peněz od dárců, kterým bychom chtěli z celého srdce poděkovat! Bez nich bychom nemohli zaplatit letáky do ambulance a vůbec pomáhat dál. Děkujeme!

Přístroj si převzala paní prof. MUDr. Jarmila Heissigerová, MBA, Ph.D


NIKDY není pozdě
na to splnit si
svůj SEN

Vyhledejte si!

STAŇTE SE s námi
štastnou SUDIČKOU
pro druhé

Jak pomoci?

Dobré sudičky nejsou jen v pohádkách. Staňte se i Vy Sudičkou a vykouzlete někomu úsměv na tváři. Radost je třeba rozdávat.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >