Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'my_single_template' not found or invalid function name in /web/htdocs5/nfsudickacz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 289
První tisková konference » NF Sudička

První tisková konference

28. 3. 2017 se poprvé představila činnost nově založeného Nadačního fondu Sudička, jehož jedním z cílů je dlouhodobá podpora oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty v Praze, konkrétně Centra pro diagnostiku a léčbu uveitid, která se systematicky zabývá nitroočními záněty. V samém srdci Prahy s výhledem na Karlův most, se v Restauraci Mlýnec sešli všichni, kteří se rozhodli pomoci pacientům s uveitidou.

Nadační fond Sudička

 

Zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu Sudička je pacientkou uveální ambulance dvacet sedm let. „ Sama mám za sebou několikaletou imunosupresivní léčbu a tři oční operace a čím dál více se setkávám s překvapením, že nějaká uveitida existuje. Diagnóza, která vám změní život, nemoc, která přijde bez varování a vy se nemáte s kým podělit o své pochybnosti, o své pocity. Nadační fond je tu pro pacienty, kteří se nebojí zeptat, kteří chtějí žít a plnit si i přes nepřízeň osudu své sny. Když jsem se rozhodla pro založení fondu, neváhala jsem ani minutu oslovit s důvěrou Honzu Krůtu a Martina Franceho, kteří, jsou mými přáteli mnoho let a jako jediní věděli o tom, co prožívám v mých těžkých obdobích.  Jsem velice šťastná, že přijali mou nabídku na spolupráci tři skvělé dámy, Sudičky nadačního fondu – Vica Kerekes, Vlastina Svátková a Irena Máchová. Jsou to ženy, které chtějí aktivně pomáhat, kterým není lhostejný osud pacientů a které společně s námi CHTĚJÍ VIDĚT RADOST!“ ostatně to bylo cítit na samotném úvodu, kdy se Vica dojala k slzám. Nemůžu uvěřit, kolik lidí je připraveno pomáhat v neziskovém sektoru a já si jejich podpory velice vážím“ ředitelka Nadačního fondu Hana Ulmanová.

 

Tiskovou konferenci moderovala Bára Hlaváčková a Tereza Tobiášová, které se staly se svým pořadem Kilák partnerem nadačního fondu, stejně tak jako Honza Jareš – nevidomí zpěvák a klavírista, který dává svým příběhem jasně najevo, že život si musíme užívat a radovat se. Pokud rádi běháte, sledujte FB stránku Sudičky a můžete společně s Kilákem podpořit nadační fond.

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >