Chtěl bych být pilotem, ale moc to nevidím
Těžko lze popsat na pár řádků náš příběh, který začal v roce 2010, kdy se narodil syn Péťa.
Po nějaké době začal mít Péťa zdravotní problémy a po několika vyšetřeních byla vyřčena diagnóza Juvenilní idiopatická artritida. Nevěděli jsme co je to za nemoc a co vše následná léčba obnáší.
Další ranou bylo zjištění další diagnózy, kterou je uveitida, nitrooční zánět, vysoký nitrooční tlak, komplikovaná katarakta.
Život se nám převrátil naruby. Léčba je zdlouhavá, časově i finančně náročná a někdy i psychicky vyčerpávající. Trvalo nám dlouho, než jsme si zvykli na každodenní léčbu, která Péťovi pomáhá. Osud k nám a hlavně k Péťovi nebyl přívětivý, ale bojujeme a nevzdáme to. Ironií je, že díky této nemoci víme, jak je Péťa statečný a bere to vše s nadhledem.
Osud k nám a hlavně k Péťovi nebyl přívětivý, ale bojujeme a nevzdáme to
Z počátku jsme hodně plakali a hledali oporu jeden v druhém. Bylo to zpočátku hodně těžké, ale víme, s čím bojujeme. Péťa je pro nás velkou oporou a jeho úsměv je to nejkrásnější a nejcennější, co máme. Jeho úsměv nám dodává mnoho sil a optimismu.
Chtěli bychom poděkovat všem lékařům, kteří se starají a pečují o zdraví Péti a dětí, které mají podobný osud. Je třeba mít hodně sil…
Úplně na závěr bych citovala Michio Kaku: ,,Osud není věcí náhody – je to věcí volby. Není to něco, na co je třeba čekat – je to něco, co je možné uskutečnit.“
Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.
Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např.
i účinnosti léčby. Flare meter se používá především
u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je
při sledování aktivity přední uveitidy
u dětských pacientů.