O nadačním fondu Sudička

Kdo jsme

Nadační fond Sudička byl založený v roce 2016 a jedním z jeho cílů je dlouhodobá podpora oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty v Praze, konkrétně Centra pro diagnostiku a léčbu uveitid, která se systematicky zabývá nitroočními záněty. Nedílnou součástí práce nadačního fondu je podpora a informovanost pacientů, kteří se kvůli své diagnóze ocitli v nelehké životní situaci.

Zejména se nadační fond bude zaměřovat na finanční a materiální výpomoc, osvětovou činnost a medializaci problematik se zaměřením na pomoc:

  • osobám se zrakovým postižením
  • osobám dlouhodobě, či nevyléčitelně nemocným
  • osobám sociálně slabým či jinak sociálně znevýhodněný

Hana Ulmanová, zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu

Pracuje nejen v hudební branži, ale mnoho let také pracovala pro neziskové organizace. Dvacet pět let je pacientkou uveální ambulance.  „Jelikož jsem si sama prošla náročnými léčbami a mám za sebou několik očních operací, dokážu se vcítit do pacientů, kteří se s touto diagnózou léčí.

„Cílem nadačního fondu je pomoci s větší informovaností nejen pacientů, ale i veřejnosti. Přála bych si, aby ti, kteří prožívají své temné období, věděli, že v tom nejsou sami a že náš nadační fond je může nasměrovat a přinášet radost a optimismus i v těžkém období. Z vlastní zkušenosti vím, že propadat panice je velice lehké, ale pokud máte kolem sebe ty správné lidi, vše se zvládá daleko lépe.“
POMOC, PODPORA a RADOST, to je přesně to, co chce Nadační fond Sudička dávat! Díky mému onemocnění se můj život ubíral jiným směrem, než jsem měla v plánu, ale pochopila jsem, že se vůbec nemusím vzdávat svých snů a to je pro mě velice důležité. Moje Sudička mi do kolébky vložila velkou sílu a touhu jít dál. Tak pojďte a staňte se společně s námi Šťastnou Sudičkou pro druhé.

as. MUDr. Michaela Brichová, Garant Nadačního fondu Sudička

as. MUDr. Michaela Brichová pracuje na Oční klinice Všeobecné fakultní nemocnice od roku 1988. Od roku 1990 se věnuje problematice nitroočních zánětů a je členkou týmu Centra pro diagnostiku a léčbu uveitid. Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy působí jako odborný asistent. Vedle výuky mediků se podílí na odborných seminářích a konferencích zaměřených na problematiku uveitid.

 

Správní rada Nadačního fondu Sudička:

  • předsedkyně správní rady  – Hana Ulmanová
  • členka správní rady – Kristýna Ulmanová
  • člen správní rady – Martin Konop

Dozorčí rada:

  • členka dozorčí rady – Markéta Klucová
  • členka správní rady – Vlastina Svátková
  • členka správní rady – Irena Máchová

 

 

Staňte se s námi šťastnou sudičkou pro druhé

Napište nám svůj příběh a podělte se s námi
o Vaše přání.

Pošlete nám svůj příběh

NIKDY není pozdě
na to splnit si
svůj SEN

Pojďte s námi podpořit
dobrou věc

Chci podpořit
Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >