O nadačním fondu Sudička

Kdo jsme

Nadační fond Sudička je nově založeným nadačním fondem, jehož jedním z cílů je dlouhodobá podpora oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty v Praze, konkrétně Centra pro diagnostiku a léčbu uveitid, která se systematicky zabývá nitroočními záněty. Jedním z našich dlouhodobých cílů je podpora a informovanost pacientů, kteří se kvůli své diagnóze ocitli v nelehké životní situaci.

Zejména se nadační fond bude zaměřovat na finanční a materiální výpomoc, osvětovou činnost a medializaci problematik se zaměřením na pomoc:

  • osobám se zrakovým postižením,
  • osobám dlouhodobě, či nevyléčitelně nemocným,
  • osobám sociálně slabým či jinak sociálně znevýhodněným.

Hana Ulmanová, zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu

Pracuje nejen v hudební branži, ale mnoho let také pracovala pro neziskové organizace. Dvacet pět let je pacientkou uveální ambulance.  „Jelikož jsem si sama prošla náročnými léčbami a mám za sebou několik očních operací, dokážu se vcítit do pacientů, kteří se s touto diagnózou léčí.

„Cílem nadačního fondu je pomoci s větší informovaností nejen pacientů, ale i veřejnosti. Přála bych si, aby ti, kteří prožívají své temné období, věděli, že v tom nejsou sami a že náš nadační fond je může nasměrovat a přinášet radost a optimismus i v těžkém období. Z vlastní zkušenosti vím, že propadat panice je velice lehké, ale pokud máte kolem sebe ty správné lidi, vše se zvládá daleko lépe.“
POMOC, PODPORA a RADOST, to je přesně to, co chce Nadační fond Sudička dávat! Díky mému onemocnění se můj život ubíral jiným směrem, než jsem měla v plánu, ale pochopila jsem, že se vůbec nemusím vzdávat svých snů a to je pro mě velice důležité. Moje Sudička mi do kolébky vložila velkou sílu a touhu jít dál. Tak pojďte a staňte se společně s námi Šťastnou Sudičkou pro druhé.

as. MUDr. Michaela Brichová, Garant Nadačního fondu Sudička

as. MUDr. Michaela Brichová pracuje na Oční klinice Všeobecné fakultní nemocnice od roku 1988. Od roku 1990 se věnuje problematice nitroočních zánětů a je členkou týmu Centra pro diagnostiku a léčbu uveitid. Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy působí jako odborný asistent. Vedle výuky mediků se podílí na odborných seminářích a konferencích zaměřených na problematiku uveitid.

MUDr. Michaela Brichová

 

Jan Krůta, předseda správní rady

  • spisovatel, scénárista, textař, publicista

Kdysi jsem v jedné redakci časopisu založil Klub Andělů krásně padlých na hlavu. Se čtenáři jsme vybírali z tipů na lidi, kteří si nehleděli jen svého. Pečovali o znevýhodněné, hráli s dětmi z vesnice loutkové divadlo, chodili po své práci číst seniorům do hospiců, sbírali a zapisovali staré pověsti a písničky, byli dárci krve, chystali dárky pro strádající lidi kdesi na světě…

Když jsem ty lidi potkával, vycházelo jim z očí zvláštní světlo. Nebyli to snílci vznášející se kdesi nad zemí. Měli sami spousty svých starostí, někteří počítali koruny od výplaty k výplatě, ale přesto rozdávali plnými hrstmi. Uměli rozdávat. Rozdávali nejtvrdší člověčí měnu. Rozdávali ze svého lidského údělu.

Členové Klubu lidí krásně padlých na hlavu mě hodně naučili:  Neutápět se ve vlastních, občas pofiderních problémech, dokázat se vcítit do problémů druhých a uvědomovat si, že štěstí si za peníze nekoupíš.

V minulosti redaktor časopisu Mladý svět, šéfredaktor časopisu Sluníčko, ředitel multimediální firmy Bonton a.s., člen Rady Konta bariéry a šéfredaktor časopisu  Můžeš Konta bariéry.

Administrátor portálu Peprnet, Vanilka a Brejle.net.

Od roku 1992 majitel mediální, PR a umělecké agentury ARCADIA ART AGENCY.
Autor 25 knih a  asi 1300 písňových textů. Spoluautor muzikálu Kladivo na čarodějnice.

Člen Akademie literatury české, Obce spisovatelů a Ochranného svazu autorů.

Martin France, člen správní rady

  • zpěvák, herec, producent

Do Nadačního fondu Sudička jsem vstoupil moc rád, protože mě oslovila má dlouholetá kamarádka Hanka Ulmanová, která o problematice, kterou se nadační fond bude zabývat, ví hodně. Jelikož se už léta snažím pomáhat charitativně na plno frontách, je mojí prioritou pomáhat potřebným a snažit se jim díky Sudičce plnit alespoň částečně jejich sny.

Mezi nové projekty, které připravila agentura Martina France – Martin Production patří Galakoncert zpěvačky Petry Janů v Lucerně „Jedeme dál“, narozeninový Galavečer Felixe Slováčka k jeho 70. narozeninám v Lucerně, narozeninový Galakoncert k 70. narozeninám Milana Drobného v Lucerně.

 

Staňte se s námi šťastnou sudičkou pro druhé

Napište nám svůj příběh a podělte se s námi
o Vaše přání.

Pošlete nám svůj příběh

NIKDY není pozdě
na to splnit si
svůj SEN

Pojďte s námi podpořit
dobrou věc

Chci podpořit

Již nás podporují

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >