Partneři

Umělci, kteří svými díly přispěli na finanční podporu NF Sudička

 

 

Lenka Matoušková, šperkařka

Fascinující příběh vzniku Českého rodinného šperkařství JwL LUXURY PEARLS se datuje do roku 2008 a je příběhem bezmála pohádkovým.

Lenka Matoušková, zakladatelka a dnešní spolumajitelka úspěšného šperkařství v té době netušila, že při procvičování jemné motoriky svých prstů, která se vytrácela vlivem neurologického onemocnění zvaného Roztroušená skleróza, položí základ dnes tak oceňovanému a vyhledávanému šperkařství, specializujícího se na výrobky z pravých perel. Že jsou perly kouzelný přírodní materiál dokládá fakt, že ztrácení jemné motoriky prstů se nejen zastavilo, ale částečně se cit vrátil zpět.

Dnes jsou Lenka Matoušková a její manžel Marek Matoušek majiteli šperkařství proslulého vysokou kvalitou svých výrobků uváděných na trh v kolekcích, které udávají módní trendy, avšak za dostupné ceny. Co do sortimenu perel a perlových šperků nemají na zdejším trhu konkurenci.

Pro jejich unikátní design a špičkovou kvalitu si jejich šperky oblíbili zákazníci z mnoha zemí. Měli čest vytvořit brož pro jejich vášnivou sběratelku Madeleine Albright, jejich šperky denně zdobí moderátorky České televize, jsou také předávány jako oficiální dar za Českou republiku při mezistátních návštěvách českých ministrů, nebo slouží jako hodnotný dárek firmám zvučných jmen, které chtějí obdarovat své zákazníky a partnery.

 


Autorka obrazů Anna Frolíková

„Jsem člověk, který se pořád učí a poznává různé techniky. Dalo by se říci, že jsem všestranná. V poslední době se také zastavuji nad myšlenkou jak ze starého omšelého a nepotřebného udělat něco nového a netradičního. Materiály, které v současné době používám jsou paměťové desky z elektroniky, ozubená kolečka z hodinek, Nespresso kapsle, polodrahokamy, různé kovy, akryl, olejové barvy… prostě to, co se mi dostane pod ruku. Vše má svou hodnotu a já si velice cením lidské práce, tak proč to hned vyhazovat!

Někdy mi zákaznice donesou i šperky po babičce..to jsem pak v sedmém nebi. Když mám pro vás udělat něco zajímavého, tak se zamyslím a zapracuji na tom.

Tvorba obrazů je dost náročná. Někdy si jen tak sednete k plátnu a máte pocit, že tam potřebujete mít všechny ty pocity a nevíte co dřív. Jindy zase neuděláte ani tečku.

V mé tvorbě je hlavně život, energie, láska, smutek, rozum, chaos, pořádek, nevinnost i chlípnost… Každý, kdo mě zná, ví, že jsem ve tvorbě neuspořádaná. Právě proto si každý může vybrat to své, co je mu blízké. Mám nejraději, když můžu nasát vaši energii a dát vám tento pocit či emoci právě do té tvorby, o kterou mně požádáte. Do všeho dávám své srdce, ať už je to šperk, obraz nebo jen malá dekorace.

Budu poctěna, když vám moje tvorba udělá radost.“

Anna Frolíková

anna frolíková - autorka obrazů

 

Staňte se s námi šťastnou sudičkou pro druhé

Napište nám svůj příběh a podělte se s námi
o Vaše přání.

Pošlete nám svůj příběh

NIKDY není pozdě
na to splnit si
svůj SEN

Pojďte s námi podpořit
dobrou věc

Chci podpořit
Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >